PSO sp. z o.o.

Tłumaczenia techniczne

O nas

Zespół

Dyplomowani tłumacze
Zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych tłumaczy po odpowiednich studiach. Niektórzy są z nami nawet 7 lat, a więc mają świetne wyczucie kwestii technicznych, znają specyfikę naszych tłumaczeń, a także doskonale posługują się programami wspomagającymi tłumaczenie.

Surowe kryteria wyboru tłumaczy, 3-miesięczny okres próbny
Zanim zatrudnimy tłumacza, musi on wykazać się swoimi umiejętnościami w teście tłumaczeniowym. Otrzymuje do przetłumaczenia kilka tekstów i na ich podstawie oceniamy jego kwalifikacje. Po zatrudnieniu tłumacza przez 3 miesiące wdraża się on, poznaje narzędzia i odbywa szkolenia. Dopiero po tym okresie staje się pełnoprawnym członkiem zespołu tłumaczy.

Profesjonalni specjaliści DTP
Nasi specjaliści od składu i łamania obsługują wszystkie akceptowane przez nas formaty, w tym również system LaTeX do składu publikacji naukowych. Regularnie szkolą się z zakresu programów do DTP oraz programów graficznych.

Głównie pracownicy etatowi
Większość naszych tłumaczy, a także specjaliści DTP i pracownicy obsługi klienta to etatowi pracownicy firmy. Poza tym, przy nieprzewidzianych ilościach zleceń, współpracujemy z tłumaczami zewnętrznymi.

Historia firmy

Firma PSO sp. z o.o. powstała w 1991 roku i specjalizowała się początkowo w usługach informatycznych. Następnie funkcjonowała też jako małe wydawnictwo publikacji naukowych. Dopiero potem zajęła się tłumaczeniem. Okazało się jednak, że wszystkie te dziedziny są ze sobą powiązane - tłumaczenie oraz skład i druk to pokrewne usługi, a we wszystkich ważne jest wsparcie informatyczne i nowoczesne programy komputerowe. Tę zasadę uczyniliśmy naszym mottem.